Vi har gleden av å invitere til en ny utgave av vårt årlige seminar dedikert til norsk sjømat i Italia, tirsdag 12. mai på Business Centre ved Rho Fiera Milano.
Italian participants, please register on the English page (click on "English" in the top of this page).
Seminaret vil være dedikert til norsk laks og foredlet sjømat (tørrfisk, klippfisk og saltfisk), med de siste oppdateringene for det italienske markedet. Arrangementet avsluttes med aperitivo og nettverksbygging på samme sted.
Vennligst merk at årets seminar vil bli holdt på samme sted som den internasjonale B2B-messen "TuttoFOOD", som finner sted fra 11. til 14. mai. Dette gir en unik mulighet til å kombinere deltakelse på Sjømatrådets seminar med et besøk på messen. For mer informasjon om vår tilstedeværelse på TuttoFOOD og muligheten til å stille ut på den norske fellesstanden, se her: Tutto Food 2026
Om programmet
På årets seminar vil du få oppdatert innsikt i sjømatmarkedet i Italia, med særlig fokus på laks, tørrfisk og baccalà (klippfisk og saltfisk). Du kan forvente en oppdatering om makroøkonomiske forhold, bærekraft, tilbud, priser og produktstrømmer, utviklingen i både dagligvare- og restaurantsektoren, samt informasjon om markedsføringsinitiativer for norsk sjømat i Italia.








