I to år på rad har Norges sjømatråd arrangert seminaret “O Futuro do Bacalhau, Brasil” i samarbeid med Seafood Show Latin America (SSLA). I år finner messen sted fra 20. til 22. oktober på Distrito Anhembi i São Paulo, og Sjømatrådets seminar vil bli holdt om morgenen på åpningsdagen.
Brasil er et av verdens viktigste markeder for saltet og tørket fisk. Seminaret gir en verdifull mulighet til å samle sentrale aktører for å diskutere fremtidige muligheter for klippfisk, samt utforske ytterligere potensial i sjømatsektoren etter signeringen av frihandelsavtalen.
Arrangert i tilknytning til den raskt voksende og svært relevante Seafood Show Latin America, gir seminaret en utmerket plattform for bransjeaktører som ønsker å holde seg oppdatert på forventninger og aktiviteter for det kommende året. Programmet vil fremheve globale trender, utvikling innen markedsadgang, strategiske investeringer og dynamikken i verdikjeden. Å legge seminaret til messeområdet sikrer et praktisk og effektivt møtested for bransjen, som både forenkler logistikk og optimaliserer tidsbruk.
Les mer om Seafood Show Latin America på deres hjemmesider (på engelsk)
Bli med oss på denne produktive arenaen for å knytte kontakt med viktige markedsaktører og styrke din bransjeinnsikt. Høydepunkter fra fjorårets SSLA inkluderte åpningen av den første norske paviljongen, samt tilstedeværelsen av både norske og brasilianske ministre på seminaret og messen.
Et detaljert program vil bli publisert på et senere tidspunkt.



